czwartek, 15 grudnia 2011

o przeterminowanym podziale na dwie płcie

Dzisiejszy świat oferuje nam przeróżne nowoczesności. Od techniki, technologii, elektroniki po astonomię, kosmologię i nowe wymiary wszechświata. Od miniaturyzacji po globalizację. Mam wrażenie, że ludzkość rozwija się w przyśpieszonym tempie. I może przez to tempo wcale nie stajemy sie mądrzejsi tylko głupsi.

Jeszcze nie było na świecie gatunku pt. homo sapiens a już wiadomo było, że ssak to albo samiec albo samica... Ale cóż to znaczy dla dzisiejszego, "nowoczesnego" człowieka? Zweryfikowana płeć zaczyna być zabobonem!
Kiedyś wiedziałam o istnieniu homoseksualistów, czyli ludzi, których pociąga seksualnie ta sama płeć. Potrafiłam też pojąć wiedzę o transwestytach, czyli mężczyznach, którzy lubia przebierać się w damskie ciuchy (jest też dziwne zjawisko kobiet, które udają mężczyzn i nazywają siebie feministkami). Ale dziś się już gubię w tych określeniach. Zamiast kobiety i mężczyzny po prostu, są transseksualiści, bigamiści, obojnaki, androgeniczni...
Mało tego. Im bardziej jesteś, którymś z nich tym większą karierę możesz dziś zrobić! Kilka przykładów : Madox, który wygląda jak całkiem ładna, młoda dziewczyna, Michalina z Top Model, która była kiedyś Michałem, Michał Szpak, który jest niby zdeklarowanym facetem ale lubi pióra i szpilki, Andrej Pejic, który zgadza się reklamować damskie staniki. Zresztą ten ostatni jako światowej sławy model od dłuższego już czasu realizuje sesje, w których upodabniają go do modelki, nawet pozuje z facetami jako, albo lepiej powiedzieć zamiast właśnie modelki. Dlaczego to się podoba?! Dlaczego odchodzimy od razu tak skrajnie od typu macho albo mad men? Dlaczego i tak już wychudzoną kobietę ma zastępować facet o jeszcze bardziej wątłym ciałku? I odwrotnie - są też modelki pozujące zamiast facetów w sesjach np. Sarah Whale. Po co?

      Andrej Pejic                                             Sarah Whale                                   Madox 

Co gorsza likwidowanie homofobii i powszechna tolerancja na wszystko nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla świata show biznesu i sensacji żeby coś lepiej sprzedać. "Nowocześni" ludzie wchodzą do rządu np. polskiego, robią przeróżne kampanie i inicjatywy społeczne, marsze i przemówienia. Swojej chorej  tolerancji chcą uczyć dzieci! Piszą ksiażeczki o pingwinkach. W Angli jakiś znany sklep z zabawkami postanowił w odpowiedzi na zarzuty dyskryminacji zlikwidować osobne działy dla chłopców i dziewczynek. W Szwecji istnieje przedszkole, w którym dzieci nie mówią o sobie koleżanka i kolega tylko "osoby" lub "ono".
"Płeć jest wymysłem zacofanego i zatrutego chrześcijaństwem umysłu. (...) Nawet narządy płciowe nie muszą już dziś definiować płci człowieka. Można je po prostu przerobić by pokonać faszystowskie przesądy głupków, którzy wierzą, że normą na świecie są chłopcy i dziewczynki." (Łukasz Adamski, cytat z artykułu z fronda.pl )
Czy nowoczesny człowiek nie może być już normalny? Jak ja mam to wszystko wytłumaczyć mojemu Synowi w przyszłości?
Aż muszę wrócić do własnego, starego posta  "o kobiecości"

11 komentarzy:

 1. Kilka dni temu pisałam właśnie o tym zjawisku. Nazwałam to - trzecia płeć:)
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świat staje na głowie, a ja za tym wszystkim już nie nadążam i chyba nawet nie staram się już tego nawet zrozumieć...

  OdpowiedzUsuń
 3. gordyjka.blogspot.com16 grudnia 2011 01:33

  Dziwny świat kota Filemona...;o)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak,podziwiamy ich nie ze względu na płeć,ale na jej "inność"...Zauwazyłam,że to co "inne" jest straszne trendy.Ja jednak wolę jak "baba"ma spódnice,a "chłop" spodnie...nie lubię zgadywać ,kto jest kim...leniwa jestem widać...:)A Synkowi nic nie tłumacz,może nie zauważy co się dzieje...;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chore to wszystko i tyle.
  O szokowanie w większości przypadków chodzi.
  Nie rozumiem jak można promować takie najróżniejsze spaczenia zamiast tego co naprawdę jest piękne i godne pochwały.
  Człowiek sam na siebie kręci sobie bata.A natura zbyt cierpliwa nie jest.
  Hurghada

  OdpowiedzUsuń
 6. Często wchodzę na twojego bloga i czytam co tam sobie naskrobiesz, ale nie sądziłem, że kiedyś skomentuję cokolwiek (raczej nie należe do ludzi typu "słiit focia :*" itd.), ale naprawdę to co tu napisałaś to święta prawda. Osobiście powoli mam dość tego co się dzieje z tym światem. Czasami myślę że najlepiej by było zaszyć się gdzieś w jakiś górach z 3 napotrzebniejszymi rzeczami do życia i tyle. Odciąć się i mięć to wszystko gdzieś.

  A o swojego synka się nie martw. Będzie miał bardzo dobrych rodziców do naśladowania:)

  Pozdrawaim.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej!
  Temat bardzo ciekawy. Nawet nie wiem jak w skróci się odnieść.
  Normalność staje się nienormalnością.
  Światem rządzą media. A normalność jest NIE MEDIALNA!
  Bandyta jest bardziej medialny od nie bandyty.
  Wywiad z kryminalistą jest BARDZIEJ MEDIALNY niż wywiad z ciężko pracującym człowiekiem na przykład.
  "małżeństwo" homoseksualistów jest bardziej medialne niż małżeństwo tradycyjne.
  Normalną , tradycyjną rodzinę potrafi się teraz nazywać FASZYSTOWSKĄ RODZINĄ!
  Tradycja to FASZYZM!
  Ja mam też problemy jak to synowi wyjaśnić i wyjaśniam jak mogę.
  Uważam , ze świat idzie w złym kierunku. Też gospodarczo. Wystarczy popatrzyć na UE.
  Pozdrawiam Ciebie z Mazowsza.
  Vojtek tradycyjny

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaki to nienormalny świat, że normalni ludzie stają się nienormalni. Dojdzie w końcu do tego, że to ja chodząc do kościoła, jak od wieków czynili moi pradziadowie, kochając tylko jedną kobietę na świecie, która jest moją żoną od ćwierćwiecza i dbając przede wszystkim o moją rodzinę, w której to rodzinie, jak sama nazwa wskazuje urodziły mi się dzieci ( bo rodzina rodzi), to ja jestem zacofanym dzikusem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Człowiek to taka dziwna istota, która zawsze szukała swojej tożsamości, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, galopującego rozwoju cywilazycyjnego, rozwóju nauki i wiedzy również o człowieku.
  Myślę, że homoseksualiści, tranwescyci, androgeni i inni istnieli odkąd istnieje człowiek, tylko teraz, na szczęście, na tyle uwolniliśmy się od różnych tabu, że wreszcie możemy o tym mówić jawnie. Wciąż jeszcze nieśmiało, ale jednak. A że przy okazji robi się na tym pieniądze i rozgłos zdobywa to już insza inszość, dość smutna.

  Poza tym to przebieranie się w dziewczynkę i chłopca przypomina mi zabawę i fantazje lat dziecięcych, kiedy to szukało się i poznawało własną seksualność. A czy teraz ludzkość nie jest na kolejnym zakręcie?

  Trochę się rozpisałam filozofując z lekka, choć być może powinnam tylko napisać: "a ja wciąż faceta prawdziwego szukam". Tylko, że już sama nie wiem co to znaczy "prawdziwy" mężczyzna, a jeśli prawdziwy mężczyzna to i "prawdziwa kobieta". Może więc też zacznę się przebierać w różne piórka żeby siebie odnaleźć na nowo ;)).

  Pozdrawiam,

  Vehuan
  Poszukaj.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Z racji tego ,że nie będe miałą czasu na życzenia jutro ,juz dzisiaj życzę całej Waszej Trójce,zdrowych i radosnych Swiąt Bożego Narodzenia oraz szcześliwego Nowego Roku,oby wszystkie marzenia i plany się zisciły:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Płeć jest to tylko kwestia umowna i tyle :)

  OdpowiedzUsuń