wtorek, 1 kwietnia 2014

o czym krzyczał do nas Jan Paweł II?

O rany to już prawie dekada jak On nie żyje. To już dokładnie rok i dwa dni odkąd moja mama nie żyje. Dlaczego czas tak szybko płynie? Oby nie przeciekał przez palce...trzeba się obudzić.
Z okazji dzisiejszej rocznicy śmierci Jana Pawła II przedstawiam dwa filmy. Nie o kremówkach, nartach i barce. Ale kawał prawdziwego Wojtyły. Fragment z homilii z 1991 roku, 2 lata po komunizmie. W między czacie stało się miliard rzeczy w naszym kraju i w Europie a te słowa są nadal tak bardzo aktualne. Zwłaszcza w odniesieniu do rodziny zagrożonej chyba dziś bardziej jak wtedy. 
Papież krzyczał bo mu zależało, bo miał siłę i charakter. Brakuje mi teraz takiego człowieka na świecie. Może właśnie dzięki Niemu Polska jest dziś tak katolicka, mimo laicyzacji Europy. Może dlatego nasza wolność jest faktem, a nie karykaturą wolności jaką mają np Holendrzy czy Francuzi. 
Posłuchajcie i pamiętajmy że wolność, wolna wola, jest nam dana ale i zadana.
6 komentarzy:

 1. Ja zapłaciłem frycowe jadąc tylko autostradami. Teraz wiem, że powinienem był jechać innymi drogami a na końcu autostradą. Tak powiedział mi zawodowy kierowca. Polecam Skodę. To jest złoty środek między ceną, jakością a wyglądem. Skoda Fabia była najlepiej sprzedającym się autem nowym w Polsce w zeszłym roku.

  Pamiętam wizyty Jana Pawła w Polsce. Raz zawitał Papież nawet na Żoliborz na grób księdza Popiełuszki. Wtedy udało mi sie zrobić fotkę. Aparatem radzieckim Zenithem. A film ENERDOWSKI ORWO COLOR. Takie były czasy :)
  Pozdrawiam i dziękuję za wizytę.
  Vojtek

  OdpowiedzUsuń
 2. Olu, czas szybko płynie i ludzie wbrew pozorom szybko odchodzą...a razem z nimi odchodzi też mała cząstka nas... Prawidłowość życia niezmienna... Pozdrawiam i uściski zostawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. życzę aby swiąteczny czas upłynął Ci w spokoju ale i w radosci w rodzinnej atmosferze wśród rozmów, refleksji przy wszechobecnych aromatach świątecznych wypieków

  OdpowiedzUsuń
 4. Nasza wolność jest faktem, chcę aby była faktem i pozostała faktem. Czas tak szybko leci, wszystko tak szybko się zmienia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Olu, gdzie Ty się podziewasz? Pozdrawiam ciepło i odezwij się...

  OdpowiedzUsuń
 6. Olu, zostawiam link do mojej nowej strony i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń